To Tuscany w trasie – oglądamy wille!

piątek, 26 maja 2017

To Tuscany w trasie – oglądamy wille!


Wyslany przez Ruth (26/05/2017)

Ekipa To Tuscany kilka razy w roku podróżuje po Toskanii, żeby zobaczyć nowo dodane wille, spotkać się z ich właścicielami, poznać najbliższą okolicę. Dzięki temu możemy naszym klientom przekazać sprawdzone informacje z pierwszej ręki. Wspólne podróże to dla nas przyjemność, bo oprócz willi “służbowo” odwiedzamy restauracje, chodzimy na degustacje, zwiedzamy miasteczka, korzystamy z lokalnych atrakcji. Poniżej możecie przeczytać relację z takiej podróży.

Jedną z willi, które szczególnie chcieliśmy zobaczyć była przepięknie położona Villa Mia. Znajduje się u stóp Pienzy, w samym środku zachwycającej Val d’Orcia - doliny Orcii, wpisanej na listę dziedzictwa UNESCO. Pamiętacie finałową scenę z “Gladiatora”, kiedy Russel Crowe gładzi ręką łany zbóż? Była nakręcona tuż obok.  Val d’Orcia rozciąga się od przedmieść Sieny aż po okolice Grosseto. Kiedy tam docieramy, naszym oczom ukazują się widoki jak z pocztówek, klasyka Toskanii: łagodnie pofalowane wzgórza z kamiennymi domami na szczytach, rzędy cyprysów rosnących przy wijących się drogach. Krajobraz ten ukształtował się w XIV i XV wieku, kiedy lasy ustąpiły miejsca polom uprawnym. Inspirację nim widać na obrazach renesansowych artystów – charakterystyczne wzgórza i twory skalne są widoczne na wielu freskach. Dolina Orcii to nie tylko natura - warto odwiedzić tutejsze miasta – Pienzę, Montalcino, Castiglione d'Orcia, Radicofani, poznać ich bogatą historię, spróbować win, serów Pecorino, potraw z trufli. Miłośnicy kąpieli w naturalnych źródłach termalnych powinni odwiedzić Bagni san Filippo lub Bagno Vignoni.
Wracając do Villi Mia – to niezależna willa, z której na każdą stronę roztaczają się zapierające dech w piersi widoki. Mimo sporego metrażu (może tu zamieszkać 12 osób) jest bardzo przytulna, we wnętrzach widać inspirację Prowansją i Portugalią. Basen ma 18 metrów długości i znajduje się w miejscu, z którego można podziwiać okoliczne wzgórza i soczystą zieleń, a także Pienzę na szczycie wzgórza w oddali.


Willa bardzo nam przypadła do gustu, wszędzie widać troskliwą rękę właścicielki, ale nie jest to przytłaczające. Wnętrza zostały urządzone ze smakiem, z dbałością o detale, ma w sobie dużo uroku. Podobał nam się układ pomieszczeń, pozwalający mieszkańcom na zachowanie prywatności. Jest to charakterystyczna dla tej okolicy samotna willa na wzgórzu, ale dzięki bliskości Pienzy nie ma problemu z szybkim wypadem na zakupy lub do restauracji, to zaledwie kilka minut jazdy.

Region zwany Crete Senesi (dosłownie „sieneńskie gliny”) jest położony na północ od doliny Orcii i na południe od Sieny. Tutejszy krajobraz charakteryzuje się niemalże pozbawionymi roślinności pagórkami, zwanymi „Biancane”. Erozja powoduje, że delikatne skały kruszą się tworząc stożkowate osuwiska, występujące choćby w sąsiedztwie opactwa Monte Oliveto Maggiore.
W regionie Crete Senesi znajduje się Deserto di Accona – niewielki, niemalże pustynny obszar składający się z nagich, szarych, księżycowych pagórków.  Warto odwiedzić niewielkie, zabytkowe miasteczko San Giovanni D'Asso I wybrać się na lunch lub kolację  do restauracji „Osteria delle Crete”. Mieliśmy okazję spróbować tu doskonałych dań z truflami. Choć najbardziej cenione są białe trufle, występujące wyłącznie późną jesienią, warto wybrać ze specjalnego menu dania przygotowane w oparciu o czarne, letnie trufle. Tutejszy szef kuchni wie, jak mistrzowsko wykorzystać ten cenny dodatek. Jeśli po wizycie w restauracji zechcecie dowiedzieć się czegoś więcej o truflach, odwiedźcie poświęcone im lokalne muzeum znajdujące się na zamku.
Jeśli zechcecie zostać na dłużej w tym uroczym miasteczku, mamy tutaj dom dla 5-6 osób - Casa Capanna. Mimo że znajduje się w samym centrum miasteczka, dysponuje niewielkim ogrodem z basenem, a widoki stąd są zachwycające. W zasięgu krótkiego spaceru jest kilka restauracji i liczne sklepy, a dosłownie tuż obok domu jest średniowieczny zamek, przez który można przejść aby dostać się na skróty na drugą stronę miasteczka.


Nasze wrażenia po obejrzeniu tego domu były bardzo pozytywne – nie spodziewaliśmy się, że samym sercu miasteczka znajduje się ukryty taki skarb. W Casa Capanna jest spory taras z fantastycznymi widokami, zapewniający sporo prywatności jak na miejsce warunki. Można tu usłyszeć śpiew ptaków! Do restauracji szliśmy stąd dosłownie dwie minuty. Bardzo sympatyczni i pomocni właściciele (znają wszystkich w okolicy) wynajmują w pobliżu, za miastem drugi dom Tribbio. Mają swoją winnicę, produkują oliwę i sery, z przyjemnością zorganizują degustację i opowiedzą o tajnikach produkcji. Oba należące do nich domy dają możliwość doświadczenia tego co w Toskanii najlepsze – bliskości z naturą i poznawania zabytkowych miast. Stanowią dobre miejsce na wspólne wakacje dla dużej rodziny lub grupy przyjaciół, która chce się cieszyć dobrą, lokalną kuchnią i wspaniałymi winami.

Gorąco zachęcamy do poznawania innych niż Chianti regionów Toskanii. Widoki w dolinie Orcii są pocztówkowe, kuchnia znakomita, a miasta i miasteczka mają fascynującą historię. Warto zboczyć z utartego szlaku i odkryć nieco inną stronę Toskanii. 

Brak komentarzy:

Kontakt

Dlaczego To Toskania?

  1. 1) Ponad 750 domów w Toskanii
  2. 2) Gwarancja najlepszej ceny!
  3. 3) Pełna ochrona danych
  4. 4) Sami sprawdzamy i opisujemy każdy dom
  5. 5) Dobrze znamy Toskanię

odwiedzić witrynę internetową

Podziel się