Najciekawsze wydarzenia lata 2017 w Toskanii

czwartek, 1 czerwca 2017

Najciekawsze wydarzenia lata 2017 w Toskanii


Wyslany przez Virginie (01/06/2017)

W Toskanii można spędzić udane wakacje nie ruszając się z basenu przy willi, wyjeżdżając jedynie do najbliższego miasteczka i tamtejszej restauracji. Ale my do tego nie namawiamy. Kalendarz wydarzeń jest tak bogaty, że przez cały rok znajdą dla siebie miłośnicy sztuki, kulinariów, muzyki czy sportu.
Oto wybrane propozycje:

 1. Palio – słynny wyścig konny, który odbywa się na głównym placu Sieny – Piazza del Campo. Jakich słów by się nie użyło, nie da się oddać atmosfery tam panującej. Mieszkańcy Florencji szaleństwo swoich odwiecznych rywali komentują krótko – zamknąć bramy miasta i szpital psychiatryczny gotowy! Konie reprezentują poszczególne dzielnice Sieny zwane contradami. Jeździec może spaść, ważne, by koń dobiegł jako pierwszy do mety. Świętowanie trwa potem całymi tygodniami – warto odwiedzić zwycięską contradę i dołączyć się do mieszkańców. Zapiszcie daty – 2 lipca i 16 sierpnia!

 1. Luminara and Regatta – festiwal świateł w Pizie odbywający się 16 i 17 czerwca, na pamiątkę patrona Pizy św. Ranieri Scacceriego. Miasto rozświetlają świece, uliczne iluminacje i fajerwerki.


 1. Scoppio del Carro czyli wybuch wozu – brzmi dziwnie, ale wygląda całkiem normalnie – w okresie Wielkiej Nocy ulicami Florencji białe byki ciągną udekorowany wóz, a za nimi podąża barwny korowód przebranych mieszczan. Z wozu wystrzeliwane są fajerwerki.

 1. Festiwal teatralny w Monticchello – Monticchello to malutkie miasteczko położone w malowniczej dolinie Orcii, w pobliżu Pienzy. Uliczne przedstawienia odbywały się tu od lat. Od 1969 r., mieszkańcy co roku piszą sztukę teatralną, która jest później wystawiana przez nich samych. W ten sposób powstał tutejszy „Teatro Povero”  -„Teatr Ubogi”. Spektakle odbywają się pod koniec lipca i w sierpniu, często grane pod gołym niebem, na scenie wzniesionej na placu obok kościoła.

 1. Karnawał w Viareggio – odbywa się przed Środą Popielcową i gromadzi przebrane, kolorowe tłumy uczestniczące w paradzie.


 1. Lucca Summer Music Festival – święto muzyki rockowej trwające przez całe lato w centrum Lukki. Wielkie gwiazdy, dobra zabawa i świetne jedzenie uliczne.

 1. Firenze Rocks – nazwa wszystko tłumaczy, w tym roku gwiazdami będą Placebo i Aerosmith. Zainteresowani? Zapiszcie datę 23 czerwca.

 1. Targ antyków w Arezzo – odbywa się od 1968 r. na ulicach miasta zawsze w pierwszy weekend miesiąca gromadząc około 500 sprzedawców i wystawców

 1. Giostra del Saracino w Arezzo – główny plac miasta zamienia się w miejsce potyczek, prób i parad rycerskich. Odbywa się 2 razy w roku – w 2017 jest to 17 czerwca (po raz 134) i 3 września (po raz 135).


 1. Puccini Festival – przedstawienia operowe odbywają się malowniczym otoczeniu jeziora Torre del Lago Puccini. Przyjeżdżają największe nazwiska światowej opery, a bilety rozchodzą się  jak ciepłe bułeczki.

Pamiętajcie, że mnóstwo informacji o lokalnych wydarzeniach w Toskanii znajdziecie w naszym przewodniku. 

Brak komentarzy:

Kontakt

Dlaczego To Toskania?

 1. 1) Ponad 750 domów w Toskanii
 2. 2) Gwarancja najlepszej ceny!
 3. 3) Pełna ochrona danych
 4. 4) Sami sprawdzamy i opisujemy każdy dom
 5. 5) Dobrze znamy Toskanię

odwiedzić witrynę internetową

Podziel się