Trzy rodzaje twórczych wakacji, na jakie możesz wybrać się do Toskanii

czwartek, 6 lipca 2017

Trzy rodzaje twórczych wakacji, na jakie możesz wybrać się do Toskanii

Wyslany przez Virginie (06/07/2017)
 
W Toskanii można spędzić udane wakacje nie ruszając się z basenu przy willi, wyjeżdżając jedynie do najbliższego miasteczka i tamtejszej restauracji. Ale my do tego nie namawiamy. Co powiecie na twórcze spędzenie wolnego czasu? Toskania od wieków inspiruje, może zainspiruje i Was?

1. Lekcje malarstwa i rysunku
Można zadać retoryczne pytanie – gdzie jak nie tu, w ojczyźnie Leonardo da Vinci, Michała Anioła, Pierro Della Francesca i setek innych wielkich artystów. Inspiracji można szukać w muzeach i galeriach, ale kto wie, czy to nie toskański krajobraz lub malownicze zaułki zachęcą Was, by wziąć pędzel lub ołówek do ręki. W Toskanii działa wiele szkół malarstwa, można się zapisać na kursy o różnym stopniu zaawansowania, także dla początkujących.
Niektóre łączą teorię z zajęciami praktycznymi, które odbywają się w terenie – cała grupa rozstawia się wtedy ze sztalugami i wspólnie staracie się oddać piękno okolicy.

Jedną z polecanych przez nas szkół jest Florence Art, która specjalizuje się w najwyższej klasy rzemiośle i w tradycyjnej włoskiej sztuce użytkowej. Oferuje kursy sztuki tak dla osób doświadczonych, jak i nowicjuszy, którzy chcą podczas pobytu w Toskanii popracować nad swoimi umiejętnościami. Oprócz kursów Florence Art oferuje też wycieczki do istniejącej od epoki renesansu rzemieślniczej dzielnicy Florencji.2. Szkoły gotowania
Toskania słynie ze swoich win, ale i smacznej kuchni. Jeśli chcecie zdobyć trochę nowych doświadczeń, nauczyć się łączenia smaków, wykorzystywania różnych składników, zapiszcie się na lekcje gotowania w jednej ze szkół lub u jednego z szefów kuchni w miejscowej restauracji. Kucharza można także zaprosić do willi, w każdej z nich mamy w pełni wyposażoną kuchnię. Specjalne rodzinne lekcje, dostosowane do zainteresowań najmłodszych oferuje szkoła Toscana Mia miesząca się w typowym kamiennym domu w wiosce San Polo In Rosso. Ciekawą relację z tych warsztatów przeczytacie na blogu Italia poza szlakiem – Moje toskańskie lekcje gotowania.
Jeśli cos już wiecie o gotowaniu, to prawdziwa przyjemnością będzie wybranie się na lokalny targ i wybranie świeżuteńkich, lokalnych produktów na wieczorną kolację.3. Kursy fotografii
Kolejna umiejętność, o której szkoleniu chciałoby się rzec: gdzie, jak nie tu! Toskańskie krajobrazy, ludzie, architektura, wydarzenia – tematów jest co niemiara. Jeśli chcecie się podszkolić, skorzystajcie z lekcji fotografii pod okiem lokalnych artystów. Pomyślcie później o wybraniu kilkudziesięciu najlepszych kadrów i wydrukowaniu własnego albumu fotograficznego, to proste i wcale nie takie drogie!

Brak komentarzy:

Kontakt

Dlaczego To Toskania?

  1. 1) Ponad 750 domów w Toskanii
  2. 2) Gwarancja najlepszej ceny!
  3. 3) Pełna ochrona danych
  4. 4) Sami sprawdzamy i opisujemy każdy dom
  5. 5) Dobrze znamy Toskanię

odwiedzić witrynę internetową

Podziel się