Gdzie i kiedy można zobaczyć charakterystyczne dla Toskanii kwiaty

czwartek, 3 sierpnia 2017


Gdzie i kiedy można zobaczyć charakterystyczne dla Toskanii kwiaty
 

Wyslany przez mikolaj (03/08/2017)


 Ukwiecone, kolorowe łąki to jeden z charakterystycznych elementów toskańskiego krajobrazu. Corocznie przyciągają duże ilości turystów, ale również inspirowały włoskich artystów przez wieki.


Często padają pytania, kiedy najlepiej jest  przyjechać, by na własne oczy zobaczyć ten spektakl na łonie natury. Ponieważ wiele gatunków kwiatów w Toskanii kwitnie w różnym czasie, a do tego Toskania jest geograficznie bardzo zróżnicowana, nie ma prostej odpowiedzi. Warto pojawić się w odpowiednim okresie, bo oglądanie tych kwiatów w pełnej krasie jest niczym innym jak oddychanie, nie mówiąc już o idealnych okazjach do fotografowania. Kwitnące drzewa w zestawieniu z rzędami winnic i szachownicą gajów oliwnych lub polami rzepaku robią niezapomniane wrażenie.

Aby pomóc Ci odkryć te obrazy, udostępniliśmy przewodnik opisujący najbardziej charakterystyczne i popularne kwiaty w regionie, w którym opisujemy gdzie i kiedy je zobaczyć na własne oczy.
Maki
Jeśli chcesz uchwycić w kadrze czerwień maków w zestawieniu z zielenią pól, najlepszym okresem będzie koniec kwietnia i maj.  
Niektóre z najlepszych miejsc do zobaczenia maków obejmują pola Maremmy, Crete Senesi i Val d'Orcia. Pola maku zaczynają się początkowo kilkoma kwiatami rosnącymi tu i tam, ale pod koniec maja te pola są w pełnym rozkwicie
  
Słoneczniki
W następnej kolejności mamy do czynienia kwiatem, który jest często powtarzającym się motywem w toskańskiej sztuce użytkowej i w malarstwie. Wiele osób z całego świata przyjeżdża do Toskanii między innymi po to, aby doświadczyć stania na toskańskim polu pośród olbrzymich żółtych słoneczników.
 
Sezon słonecznikowy w Toskanii zaczyna się na początku czerwca i trwa do lipca i sierpnia. Trudno wskazać idealny moment, po są wrażliwe na pogodę. Mogą być w spektakularnym rozkwicie w określonym terminie, ale to może nie powtórzyć się tego samego dnia rok później. Warto poprosić mieszkańców o poradę.
 
Z pewnością warto jechać trochę, aby znaleźć najlepsze pola słoneczników, ponieważ gdy natkniesz się na jednego, oślepiający widok nie jest łatwo zapomniany.
 


Kwitnące wiśnie

Kwitnące wiśnie zawsze robią wrażenie, to taki romantyczny widok. Jeśli chcesz wziąć ślub w Toskanii, rozważ, czy nie wybrać tego okresu. Najlepszy czas, aby je zobaczyć, to wczesna wiosna, a owoce można spróbować już pod koniec maja.
 
Orchidee
Orchidee nie są powszechnie kojarzone z Toskanią, a jest ich tutaj aż 40 odmian. Storczyki można spotkać w okolicach winnic i pięknych pól w regionie Chianti, a także w Alpach Apuańskich.
 
Jeden z gatunków jest tak podobny do pszczół, że zwabia męskie osobniki. W rzeczywistości jest to korzystne dla gatunku, ponieważ pomaga w zapyleniu.
 
Kwiaty rzepaku
Mogą wywoływać objawy gorączki u niektórych osób, dlatego choć pola rzepaku są piękne, lepiej je podziwiać z pewnej odległości. Te małe żółte kwiaty wręcz rozświetlają krajobraz.

Są one często opisywane jako pola złota i łatwo zrozumieć, dlaczego. Kwiaty rzepaku są jednym z najbardziej uderzających widoków w Toskanii i można je zobaczyć już wczesną wiosną. Kontrastują wspaniale z bujną zielenią traw, drzew i łąk.
 
Oprócz wymienionych powyżej kwiatów, warto zwrócić uwagę w Toskanii także na siekiernicę włoską, stokrotki, hiacynty, cyklameny i pierwiosnki.

Brak komentarzy:

Kontakt

Dlaczego To Toskania?

  1. 1) Ponad 750 domów w Toskanii
  2. 2) Gwarancja najlepszej ceny!
  3. 3) Pełna ochrona danych
  4. 4) Sami sprawdzamy i opisujemy każdy dom
  5. 5) Dobrze znamy Toskanię

odwiedzić witrynę internetową

Podziel się