Wycieczka do Pistoi

piątek, 25 sierpnia 2017

Wycieczka do Pistoi


Wyslany przez Sonia (25/08/2017)
Pistoia to piękne miasto położone jedynie 30 km od Florencji. Podobnie jak inne toskańskie miejscowości, oferuje imponującą średniowieczną architekturę i bogatą kulturę. Jeśli marzy wam się relaksujący urlop, willa w pobliżu Pistoi to świetne rozwiązanie. Ale co robić w czasie urlopu?
Poza wypoczynkiem na basenie koło willi, polecamy następujące atrakcje dostępne w Pistoi.

Battistero di San Giovanni
Baptysterium w Pistoi ma fasadę z takiego samego zielono-białego marmuru jak wiele innych budowli religijnych w Toskanii, ale jego kształt jest unikalny. Zbudowane w XIV wieku i zaprojektowane przez Andrea Pisano, baptysterium ma kształt ośmiokąta i znajduje się na Piazza del Duomo.

La Fondazione Marino Marini
Miłośnikom sztuki współczesnej polecamy La Fondazione Marino Marini, muzeum poświęcone sztuce Marino Marini, artysty urodzonego w Pistoi. W muzeum można zobaczyć jego rzeźby i obrazy. Za życia Marini wystawiał swoje dzieła w nowojorskim MOMA, a za rzeźbę zdobył nagrodę główną na biennale sztuki współczesnej w Wenecji.

Pistoia Sotterranea i Ospedale del Ceppo
Niezwykłe przeżycia czekają na miłośników historii w Ospedale del Ceppo. Jest to średniowieczny szpital o zachwycającej architekturze i zdumiewającej historii. W czasie zwiedzania można zejść do podziemi i obejrzeć w całości XIII-wieczny szpital. W Pistoia Sotteranea (podziemnej części szpitala) obejrzymy dawny sprzęt chirurgiczny, poznamy historię budynku, a nawet zobaczymy podziemne rzeki.

Pistoia Blues
Miłośnicy muzyki planujący urlop na przyszłe lato powinni zastanowić się nad pobytem w Toskanii w czasie festiwalu Pistoia Blues

Mamy olbrzymi wybór wspaniałych toskańskich willi w okolicy Pistoi. Będą one idealne na urlop we Włoszech. Zapraszamy na naszą stronę internetową, gdzie można przejrzeć wybrane przez nas indywidualnie luksusowe wille.

Brak komentarzy:

Kontakt

Dlaczego To Toskania?

  1. 1) Ponad 750 domów w Toskanii
  2. 2) Gwarancja najlepszej ceny!
  3. 3) Pełna ochrona danych
  4. 4) Sami sprawdzamy i opisujemy każdy dom
  5. 5) Dobrze znamy Toskanię

odwiedzić witrynę internetową

Podziel się